Webinar IaH beyond borders: wat kunnen we leren van Chili en Colombia?
Hoe krijgt Internationalisation at Home vorm in Chili en Colombia? En welke nieuwe perspectieven kunnen deze voorbeelden bieden voor het Nederlandse hoger onderwijs?
Deze pagina is ook beschikbaar in het Engels: Webinar IaH Beyond Borders: What Can We Learn from Chile and Colombia?
Omschrijving
Internationalisation at Home (IaH) ziet er niet overal hetzelfde uit. Wat werkt, hangt onder andere af van de onderwijscontext, de regio en de studentenpopulatie. Tegelijkertijd zijn veel vraagstukken herkenbaar.
In dit webinar kijken we naar de praktijk in Chili en Colombia. Hoe geven onderwijsinstellingen daar vorm aan IaH? Hoe combineren zij lokale en regionale perspectieven met een internationale blik? En wat kunnen we daarvan leren voor het Nederlandse hoger onderwijs?
We bespreken onder meer hoe je van ambities en tijdelijke projecten naar een duurzame aanpak komt. Ook komen regionale internationalisering, de verbinding tussen het lokale en het internationale en het meenemen van perspectieven van inheemse gemeenschappen in het onderwijs aan bod.
Kortom: een webinar waarin we met IaH over grenzen heen kijken, nieuwe perspectieven ontdekken en van elkaar kunnen leren.
Sprekers
Eva Haug, onderwijsadviseur curriculuminternationalisering en COIL VE aan de Hogeschool van Amsterdam, verzorgt de introductie. Vanuit haar jarenlange samenwerking met Latijns-Amerika laat zij zien waarom het interessant is om voor Internationalisation at Home ook naar andere delen van de wereld te kijken.
Daarna delen onderwijsprofessionals van Learn Chile en CCYK, nationale organisaties die zich inzetten voor de internationalisering van het onderwijs in Chili en Colombia, voorbeelden en inzichten uit hun eigen praktijk. Zij gaan in op hoe Internationalisation at Home in beide landen vorm krijgt en wat het Nederlandse hoger onderwijs daarvan kan leren.
Na de bijdragen van de sprekers is er ruimte voor een korte gezamenlijke reflectie en vragen.
Praktische informatie
Voor inhoudelijke vragen over dit webinar kun je een mail sturen naar iahho@nuffic.nl.