Ben je op zoek naar onderzoeksresultaten over internationalisering? Wij hebben een actuele literatuurlijst voor iedere sector.

Download literatuurlijsten

Onderzoeksagenda

We werken aan een onderzoeksagenda voor internationalisering in het onderwijs. Dat doen we samen met onderzoekers en het Nationaal Regieorgaan Onderwijsonderzoek. Met deze onderzoeksagenda willen we:

  • het onderzoek naar internationalisering in het onderwijs een impuls geven;
  • hiaten in kennis opvullen;
  • samenhang in het onderzoek aanbrengen;
  • internationalisering in het onderwijs een wetenschappelijke basis geven.

Inventarisatie

We inventariseren momenteel Nederlandse onderzoeken naar de meerwaarde van internationalisering voor studenten/docenten, instellingen, het onderwijsstelsel en de Nederlandse samenleving.

We horen graag van je als je hier onderzoek naar doet. Neem in dat geval contact op met Gabriela van Staden (gvanstaden@nuffic.nl).

Onderzoekersnetwerk

Wij zoeken actief naar manieren om onderzoekers op het gebied van internationalisering in het onderwijs te steunen. In ons onderzoekersnetwerk verbinden we onderzoekers naar internationalisering en werken we aan een gezamenlijke onderzoeksagenda.

We delen kennis, bieden een platform voor het delen van onderzoek en helpen beginnende onderzoekers op weg. Ook beschikken we over gegevens die waardevol kunnen zijn in onderzoek.

Heb je vragen over ons onderzoekersnetwerk of wil je je aanmelden? Mail dan Gabriela van Staden (gvanstaden@nuffic.nl).

Onze onderzoeken

Als expertisecentrum voor internationalisering in het onderwijs voeren we regelmatig evaluaties en onderzoeken uit op het gebied van internationalisering in het onderwijs. Dit doen we onder meer in opdracht van de overheid en onderwijsinstellingen, of in het kader van (Europese) projecten.

Voor het mbo keken we in 2017 naar de internationale mobiliteit van studenten‌ (419,4 kB). Naast beschrijvende analyses, doen we onderzoek naar de uitkomsten van internationalisering. In dit onderzoek kijken we naar de opbrengsten van een internationale ervaring voor een student.

Bekijk mobiliteitsstatistieken voor het mbo en hoger onderwijs

Profiteer van onze kennis

De resultaten van deze onderzoeken presenteren we op congressen en andere bijeenkomsten, in artikelen en op onze website. Op verzoek geven we presentaties of nemen we deel aan discussies. Daarnaast dragen we graag bij aan jouw onderzoeksproject.

Profiteer van onze kennis over internationalisering en neem contact op met met Gabriela van Staden (gvanstaden@nuffic.nl).

Journal of Studies in International Education

Een goede bron voor onderzoek naar internationalisering is de Journal of Studies in International Education waarvan Nuffic mede oprichter is.

Leden van EAIE krijgen korting op een abonnement.

Bekijk de website van EAIE voor meer informatie.