Alle workshops van conferentie: Taal en Wereldburgerschap in het basisonderwijs? Yes, ja bitte, oui!

Een overzicht van alle workshops die op de conferentie te volgen zijn.

Hier vind je alle workshops van de conferentie: Taal en wereldburgerschap in het basisonderwijs? Yes, ja bitte, oui!.

Kies per workshopronde 1 sessie en onthoud de nummers van de workshops voor je aanmelding.

Workshopronde A: 11.30 – 12.30 uur

A1: Big Writing

  • Workshopleider: Elleke van Wijk (AT Scholen Hilversum, Merlin)
  • Thema: tpo

A2: CLIL inspiration

  • Workshopleider: Nella van Driezum (Hogeschool Windesheim)
  • Thema: tpo, vvto

A3: Engelse (prenten)boeken

  • Workshopleider: Chris Meijer (Practicum Educatief)
  • Thema: vvto

A4: Erasmus+: hoe breng ik mijn school naar een hoger niveau?

  • Workshopleider: Bart van den Elzen (Nuffic)
  • Thema: buurtaalonderwijs, tpo, vvto

A5: Goed van start met vvto Engels

  • Workshopleider: Rea Adjei-Badu (Nuffic)
  • Thema: vvto

A6: Het belang van leerlijnen in vroeg vreemdetalenonderwijs

  • Workshopleider: Marianne Bodde-Alderlieste (Vedocep)
  • Thema: vvto

A7: Instructies en taalsteun in de doeltaal (Engels/Frans/Duits)

  • Workshopleider: Anneke Boonacker (Maatwerk in Engels / Onderwijskundig Maatwerk)
  • Thema: buurtaalonderwijs, tpo, vvto

A8: Internationalisering binnen het primair onderwijs

  • Workshopleider: Gäby van der Linde-Meijerink en Martin Klein Tank (Stichting Leerplanontwikkeling)
  • Thema: tpo, vvto, wereldburgerschap

A9: Maak spreekvaardigheid nog leuker met chants

  • Workshopleider: Marion Ooijevaar (MOOIJE -education matters / Marnix Academie)
  • Thema: tpo, vvto

A10: Meertalig opgroeien, dat is de toekomst!

  • Workshopleider: Marinella Orioni
  • Thema: meertaligheid

A11: Wereldburgerschap graag, maar hoé dan?

  • Workshopleider: Madeleine Vreeburg
  • Thema: wereldburgerschap

Workshopronde B: 13.45 – 14.45 uur

B1: CLIL inspiration

  • Workshopleider: Nella van Driezum (Hogeschool Windesheim)
  • Thema: tpo, vvto

B2: Dansje Taal – dansend een nieuwe taal leren

  • Workshopleider: Dansje Taal-ambassadeur
  • Thema: buurtaalonderwijs, tpo, vvto

B3: Differentiëren in het talenonderwijs

  • Workshopleider: Francis Kutschruiter (Step by Step)
  • Thema: buurtaalonderwijs, tpo, vvto

B4: eTwinning en vvto

  • Workshopleider: Yvonne Scherphof (eTwinning / Such Fun!)
  • Thema: vvto

B5: Hoe meertaligheid je verandert als mens

  • Workshopleider: Amanda van Dijk-van ’t Noordende (Hogeschool Windesheim / BEP)
  • Thema: meertaligheid

B6: Interactive classroom activities in English: Get them talking!

  • Workshopleider: Kathleen Moore (Even Mo(o)re English)
  • Thema: vvto

B7: Meertalig opgroeien, dat is de toekomst!

  • Workshopleider: Marinella Orioni
  • Thema: meertaligheid

B8: Onder de paraplu van wereldburgerschap

  • Workshopleider: Susanna van Citters (Nuffic)
  • Thema: wereldburgerschap

B9: Talenfeest: meertaligheid gekoppeld aan STEAM

  • Workshopleiders: Henri Albers, Lisanne Alting, Ilse Ruinemans en Kirah Unij (pabo-studenten NHL Stenden)
  • Thema: buurtaalonderwijs, meertaligheid

B10: Spelend leren met Flashcards

  • Workshopleider: Lauren Salomons en Froukje Polman (Spelen met Engels)
  • Thema: vvto

B11: Vvto en kwaliteitszorg; Why good isn’t good enough anymore

  • Workshopleider: Myrna Feuerstake (Nuffic) en Paul Groot (Enschedese Schoolvereniging)
  • Thema: vvto

B12: Wereldburgerschap graag, maar hoé dan?

  • Workshopleider: Madeleine Vreeburg
  • Thema: wereldburgerschap

Workshopronde C: 15.00 – 16.00 uur

C1: CLIL & Arts

  • Workshopleider: Sanne Schoenmakers (Hogeschool de Kempel)
  • Thema: tpo, vvto

C2: Dansje Taal – dansend een nieuwe taal leren

  • Workshopleider: Dansje Taal ambassadeur
  • Thema: buurtaalonderwijs, tpo, vvto

C3: De meertalige school: van taalrijk naar talenrijk onderwijs

  • Workshopleider: Willemijn Zwart (Kom voor Taal / IJsselacademie)
  • Thema: meertaligheid

C4: Elena voor Frans en Duits

  • Workshopleider: Paulien Lammers
  • Thema: buurtaalonderwijs

C5: Engels in het basisonderwijs: facts & figures

  • Workshopleider: Marleen van der Lubbe (Inspectie van het Onderwijs)
  • Thema: vvto

C6: Gepersonaliseerd leren met Engels: Het kan!

  • Workshopleider: Jasper Kok (OPO Hof van Twente)
  • Thema: tpo, vvto

C7: Hoe meertaligheid je verandert als mens

  • Workshopleider: Amanda van Dijk-van ’t Noordende (Hogeschool Windesheim / BEP)
  • Thema: meertaligheid

C8: Instructies en taalsteun in de doeltaal (Engels/Frans/Duits)

  • Workshopleider: Anneke Boonacker (Maatwerk in Engels / Onderwijskundig Maatwerk)
  • Thema: buurtaalonderwijs, tpo, vvto

C9: Interactive classroom activities in English: Get them talking!

  • Workshopleider: Kathleen Moore (Even Mo(o)re English)
  • Thema: vvto

C10: Onder de paraplu van wereldburgerschap

  • Workshopleider: Susanna van Citters (Nuffic)
  • Thema: wereldburgerschap

C11: Spelend leren met Flashcards

  • Workshopleider: Lauren Salomons en Froukje Polman (Spelen met Engels)
  • Thema: vvto

C12: TPRS: een kennismaking

  • Workshopleider: Karin Winkel (Hogeschool Rotterdam)
  • Thema: tpo, vvto

“Het moment om het internationaliserings-beleid onder de loep te nemen”

26 mei 2020
Berita Cornelissen, rector van een scholengemeenschap, over de gevolgen van de coronacrisis

Ouderbijdrage nu echt vrijwillig

18 december 2019
Leerlingen kunnen niet langer geweerd worden van activiteiten als schoolreisjes als ouders de vrijwillige bijdrage niet betalen.

Team Mathematics Challenge

16 juni 2020 10:00 - 15:30
Broklede, Breukelen
De Team Mathematics Challenge 2020 gaat vanwege de maatregelen rond het coronavirus NIET door.

Uitreiking Europees Talenlabel 2020

30 oktober 2020 09:00 - 30 oktober 2020 17:00
Ede
Tijdens de 37e editie van de Landelijke Studiedag van Levende Talen reiken wij het Europees Talenlabel uit aan de meest innovatieve taalprojecten van Nederland.