30-05-2008 Wijziging toelatingsprocedure Pakistaanse studenten
25 feb 2010
De Colleges van Bestuur van de leden van het Mobstacles-netwerk hebben onlangs een brief ontvangen van de IND, waarin wordt gewezen op een wijziging in de toelatingsprocedure van Pakistaanse studenten die per 1 september aan een Nederlandse instelling komen studeren.
De wijziging betreft de standaard invoering van een interview met alle Pakistaanse studenten die een positief advies hebben ontvangen op hun MVV, bij het indienen van de formele aanvraag op de Nederlandse ambassade in Islamabad.
Download de brief van de IND (30 kB)
MVV-adviesaanvragen Pakistani voor 16 juni indienen
Let op: in de brief wordt verzocht de MVV-adviesaanvragen voor Pakistaanse studenten op zo kort mogelijke termijn, maar uiterlijk voor 16 juni 2008 in te dienen bij de IND. De IND zal de MVV-adviesaanvragen voor Pakistani die na deze datum binnenkomen op dezelfde wijze afhandelen, maar kan dan niet meer garanderen dat de student in het bezit is van een MVV voor de start van het academisch jaar.
Om inzicht te krijgen in het aantal interviews dat tijdens de zomermaanden gehouden zal moeten worden op de ambassade en om daarvoor voldoende capaciteit vrij te maken, verzoekt de IND u tevens, indien mogelijk, voor 16 juni aan te geven voor hoeveel Pakistaanse studenten u verwacht een MVV-adviesaanvraag in te dienen.
Onderzoek IND
Aanleiding voor de wijziging in de toelatingsprocedure zijn indicaties dat een te groot percentage Pakistaanse studenten voortijdig de studie afbreekt, een deel daarvan daarna Nederland niet verlaat en dat te veel Pakistaanse studenten het Engels niet beheersen op het minimum vastgestelde niveau in de Gedragscode. Om een compleet beeld te krijgen van de stand van zaken heeft de IND een onderzoek ingesteld.
De VSNU heeft haar leden hierover inmiddels benaderd. Hoewel de resultaten van dit onderzoek in de loop van juli worden verwacht, is de beschreven werkwijze in het geval van Pakistaanse studenten nu ook op de universiteiten van toepassing.