18-11-2009: Nieuwe legestarieven 'studie' per 15 november 2009

18 nov 2009

Met ingang van 15 november is een aantal legestarieven gewijzigd.

Wijzigingen

Het tarief voor het aanvragen van een verlenging van de verblijfsvergunning (VVR) van de partner/echtgenoot van de student is per 15 november 2009 verhoogd van € 188 naar € 288.

Het tarief voor het aanvragen van een verlenging en wijziging beperking van de verblijfsvergunning van Turkse studenten is per 15 november 2009 € 41.

De legestarieven voor de aanvragen van een MVV studie via de verkorte procedure (€ 250), VVR studie met MVV (€ 188), VVR studie zonder MVV (€ 433), verlenging VVR studie (€ 52) en verlenging VVR kinderen van studenten (€ 52) blijven ongewijzigd.
 

Afgifte vervangend verblijfsdocument bij vermissing of diefstal

Per 1 januari 2010 wordt een nieuw legestarief ingevoerd voor een nieuw of vervangend verblijfsdocument. Het kan hierbij gaan om documenten die zijn vermist of gestolen, of om een zelfstandig verblijfsdocument voor een vreemdeling die 14 jaar wordt en onder de identificatieplicht valt. De kosten voor het verstrekken van deze documenten zijn € 100.

Deze verhogingen volgen uit een wijziging in het Voorschrift Vreemdelingen over de heffing van leges, zoals gepubliceerd in de Staatscourant van 12 november 2009.

Download de wijziging Voorschrift Vreemdelingen (315 kB)

Dit bericht is opgesteld in samenwerking met de IND.

Logo IND

 

Share |