Franse avances
14 mei 2009
Hogeschool gaat samenwerken met Franse onderwijsorganisatie
Avans Hogeschool ondertekent woensdag 13 mei een samenwerkingsovereenkomst met de Franse onderwijsinstelling Esaip uit Angers. De buitenlandse organisatie onderhoudt wereldwijd contacten om techniek- en ICT-studenten te stimuleren zich internationaal te oriënteren. Avans Hogeschool ontvangt in dit verband jaarlijks gemiddeld 20 studenten uit Frankrijk.
Exact
De samenwerking tussen Esaip en Avans Hogeschool, de Academie voor ICT en Business (AIB) en de Academie voor de Technologie van Gezondheid en Milieu (ATGM) in Breda, richt zich op studenten die een exacte studie volgen. De Franse studenten studeren één jaar aan Avans Hogeschool en lopen gedurende dat jaar een half jaar stage bij een Nederlands of buitenlands bedrijf. Omgekeerd kunnen studenten van de hogeschool een periode studeren in Frankrijk.
Na hun afstuderen ontvangen de buitenlandse studenten het diploma 'Bachelor in Information Technology' met de minor 'Software Systems' van Avans Hogeschool.
Ook uitwisseling docenten
Naast de uitwisseling van studenten zijn de academies AIB en ATGM in Breda en ESIAP actief in het uitwisselen van docenten. De onderwijsinstellingen streven ernaar zoveel mogelijk kennis en ervaringen met elkaar te delen. De ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst bevestigt het belang dat de twee partijen hechten aan internationale contacten.