Gedragscode (Code of Conduct)

10 mei 2012

De Gedragscode internationale student in het Nederlandse hoger onderwijs (Code of Conduct) garandeert de kwaliteit van het hoger onderwijs aan buitenlandse studenten.

Alleen studenten die zich inschrijven aan een onderwijsinstelling die de code heeft getekend, maken aanspraak op een studievisum. Ook voor u als Nederlandse instelling heeft de gedragscode de nodige consequenties.

Download de Gedragscode internationale student in het Nederlandse hoger onderwijs (69 kB)

Download het Reglement behorende bij de Gedragscode (30 kB)

Download de brochure 'Code of Conduct' (1.3 MB)

De Nuffic hanteert de Code of Conduct als voorwaarde in haar werkzaamheden. Alleen instellingen die de gedragscode getekend hebben, kunnen gebruik maken van de volgende diensten:

  • Huygens Scholarship Programme;
  • Nuffic Neso-dienstverlening;
  • generieke promotie van het Nederlands hoger onderwijs (Study in Holland);
  • NFP en overige programma’s voor ontwikkelingssamenwerking;
  • Mobstacles-diensten.

DUO treedt op als registerbeheerder van de code. De lijst van instellingen die de Code of Conduct hebben getekend, wordt gepubliceerd op de website www.internationalstudy.nl. Op deze site is ook de officiële tekst van de gedragscode te vinden.

Bij DUO is ook het secretariaat ondergebracht van de onafhankelijke beroepscommissie van belanghebbenden van de gedragscode. Met klachten over structurele overtreding van de afspraken kunt u bij dit secretariaat terecht.

Share |