Toekenningen ECTS- en DS-labels 2009

Nederland heeft sinds mei 2009 twee instellingen met het ECTS-label: Wageningen University, die het label al had, en de Rijksuniversiteit Groningen. Een derde aanvraag die het Nederlandse team van Bologna-experts naar de Europese Commissie doorstuurde, is afgewezen.

In totaal zijn er deze ronde in de EU 36 ECTS-labels aangevraagd en 22 toegekend, in 11 landen. In België en Portugal zijn er vier instellingen met een ECTS-label, in Italië drie.

Ook van het aantal aanvragen voor het DS-label is iets meer dan de helft uiteindelijk toegekend: 52 van de 92. Van de dertien landen waar DS-labels zijn toegekend is Tsjechië de absolute koploper: maar liefst vijftien Tsjechische instellingen hebben het diplomasupplement geheel naar de wensen van de Europese Commissie ingevoerd.

In Nederland kregen twee aanvragers het label toegekend: de Technische Universiteit Eindhoven en, wederom, de Rijksuniversiteit Groningen. In de voorselectie door de Bologna-experts was een derde aanvraag al gesneuveld.

Bekijk het overzicht met de selectieresultaten(85.0 kB)

Laatste wijziging: 29-06-2012 17:25
Kwam deze informatie van pas?