Living Labs: een nieuw instrument voor de internationale profilering van hogescholen
Living Labs is een instrument om het hbo op een duurzamere manier in de Neso-landen te positioneren. De Nuffic ontwikkelt dit instrument samen met hogescholen, het bedrijfsleven en publieke organisaties.
Binnen de Living Labs worden hogescholen met bedrijven in verbinding gesteld rondom kennisthema’s die er voor zowel Nederland als het betrokken Neso-land toe doen. Dit gebeurt door de inzet van studenten, docenten en onderzoekers. Zij zetten hun kennis en ervaring om specifieke praktische vraagstukken uit de beroepspraktijk op te lossen.
Naast de ontwikkeling en opstart van Living Labs-initiatieven in vier Neso-landen wordt er op basis van deze pilots gewerkt aan de ontwikkeling van een generiek instrumentarium op basis waarvan hogescholen met hun eigen toekomstige Living Labs aan de slag kunnen.
Tijdens deze sessie wordt teruggekeken op de ervaringen en resultaten gedurende het eerste jaar en wordt tevens vooruitgeblikt op het tweede en tevens laatste jaar van dit initiatief. Welke lessen vallen er te trekken en is het Living Lab wellicht ook wat voor jouw hogeschool?
Spreker
Arjan Koeslag (accountmanager, Nuffic)
Doelgroep
- Beleidsmedewerkers
- Stafmedewerkers
- Marketeers
- Recruiters
- Decanen
Tijdstip
Sessieronde 1 (11.00 - 12.15 uur)

