Duurzaam en internationaal HRM-beleid: investeren in professionele ontwikkeling in internationaal perspectief
Binnen hogescholen en universiteiten wordt vaak onvoldoende stilgestaan bij de vraag of het personeel over de competenties beschikt om een goede bijdrage te leveren aan de realisatie van de vaak ambitieuze internationaliseringsambities.
Dit vraagt om HRM-beleid dat expliciet aandacht besteedt aan de competentie-ontwikkeling van hogeronderwijspersoneel in internationaal perspectief. Binnen de Hanzehogeschool Groningen wordt hieraan gewerkt door het gebruik van de International Competences Matrix (ICM) in de HRM-cyclus. De ICM heeft tot doel om leidinggevenden en docenten inzicht te bieden in de welke kennis- en vaardigheden nodig zijn voor het functioneren in een internationale werkomgeving.
Daarnaast zijn er diverse mogelijkheden voor professionele ontwikkeling in internationaal perspectief, zoals het Intercultural Competence Learning Lab (ICLL), ontwikkeld binnen de International Business School. Zowel de ICM als de ICLL, die tijdens deze workshop zullen worden gepresenteerd en toegelicht, hebben van de NVAO de status van Good Practice in Internationalisation gekregen.
Sprekers
- Els van der Werf (senior beleidsmedewerker, Hanzehogeschool Groningen)
- Peter Michel (International Business School, Hanzehogeschool)
Doelgroep
- Beleidsmedewerkers internationalisering en HRM
- Leidinggevenden
- Docenten
Tijdstip
Sessieronde 3 (15.00 - 16.15 uur)

